Příběhy bezpráví

Každý rok se v ZŠ Ježov, v rámci projektu Příběhy bezpráví,  koná v listopadu projekce dokumentu na dané téma. Letošní ročník se zaměřil na Sametovou revoluci, která 17.11.1989 „uťala“ vládu komunistického režimu v naší zemi a nastolila po čtyřiceti letech nesvobody opět demokracii. Žáci  nezažili ani éru komunismu, ani Sametovou revoluci. Informace z této doby jim zprostředkoval  právě dokument 1989: Z deníku Ivany A., který líčí očima osmnáctileté studentky tehdejší život a události. Dokument doprovázel svými postřehy i host letošních Příběhu – pan Marek Čmelík z Kyjova. Byl signatářem Charty 77, členem tzv.undergroundu i zakladatelem Občanského fóra v Kyjově. Žákům se snažil vysvětlit, že doba, ve které nemůžete svobodně myslet a projevovat se, nebyla dobrou dobou a že by se měli v dospělosti zasadit o to, aby demokracie z naší společnosti nevymizela. Besedu ukončily dotazy žáků a zvonění na přestávku. Z toho, co se žáci dozvěděli, zpracují informační plakát, který bude zdobit nástěnku v budově školy.