Evropský den jazyků

Evropský den jazyků, jehož cílem je propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků v zemích Evropy, připadá na 26. září. V ZŠ Ježov jsme ho však oslavili až v pátek 29. září. Naši školu navštívili milí hosté, kteří se s žáky podělili o zážitky ze svých cest a bohaté zkušenosti s komunikací v cizích jazycích. Pan R. Kopecký si připravil zajímavé povídání a prezentaci o zemích, v kterých pobýval ( Kuba, Mexiko, Angola,…). Pavlína Netopilová studovala na Filipínách, kde se celou dobu pobytu dorozumívala anglicky. Pan učitel Pavol Klimeš žil několik let ve Velké Británii a žákům vylíčil úskalí, která na něj v nové „domovině“ čekala. Paní učitelka A. Křivánková povyprávěla žákům o Francii a naučila je i několik francouzských frází a slovíček. V druhé části dopoledne měli pak žáci možnost si na různých stanovištích evropské jazyky i „vyzkoušet“, a to prostřednictvím zábavných aktivit. Předváděli např. pantomimu, skládali puzzle, přiřazovali lístečky, oblékali spolužáka podle pokynů, hádali názvy států podle indicií atd. Účelem „netradičního dopoledne“ bylo nejen žáky seznámit s některými zeměmi a jejich zvyklostmi, ale zároveň je motivovat k učení cizích jazyků.