McDonald´s Cup – 2. místo

Ve středu 26. 4. 2023 se žáci 1. stupně zúčastnili okrskového kola McDonald´s Cupu na stadionu FK Baník Ratíškovice. Ve skupině jsme napřed prohráli s Hovoranami 1 : 2. Jedinou branku vstřelil z pokutového kopu Daniel Berka. Ve druhém zápase s Miloticemi v závěru utkání vyrovnal stav na 1 : 1 Šimon Polášek, čímž zajistil 2. místo ve skupině a tím i postup do semifinále. Tam jsme narazili na velmi silného soupeře Hodonín – Očov. Po obětavém výkonu a s notnou dávkou štěstí jsme urvali vítězství 2 : 0. Střelci branek byli opět Daniel Berka z pokutového kopu a Šimon Polášek. Ve finále s Ratíškovicemi jsme dlouho odolávali velkému tlaku a v závěru jsme dostali gól, čímž jsme prohráli 0 : 1. Krásné 2. místo bylo odměnou za obrovskou bojovnost a nasazení v zápasech. Díky dobře zvolené taktice spojené s velkou dávkou štěstí jsme uspěli v konkurenci výrazně větších škol, za které nastoupili žáci 4. a 5. ročníku.
Naši školu reprezentovali tito žáci:

  • 5. A – Adam Dubský
  • Filip Polášek a Daniel Berka 4. A
  • Šimon Polášek, Radim Konečný a Jonáš Vaďura 3. A
  • Josef Janča a Eduard Čech 2. A
  • Kryštof Polášek a Lukáš Ingr

Mgr. Milan Nemček